Sestdiena, 23. februāris

Uzsākts darbs pie diviem jauniem izpētes darbiem

2017.gada darba programmas ietvaros Eiropas migrācijas tīkls ir uzsācis darbu pie diviem jauniem izpētes darbiem.

Viens no tiem ir The Effectiveness of Return in EU Member States: Challenges and Good Practices Linked to EU Rules and Standards analizēs Eiropas Savienības normatīvo aktu ietekmi uz dalībvalstu atgriešanas politiku, tostarp pievēršot uzmanību arī izsniegto atgriešanas lēmumu efektivitātei. Vienlaikus izpētes darbs sniegs pārskatu par problēmām, ar kurām saskaras dalībvalstis, īstenojot atgriešanas procedūru, kā arī apkopos dalībvalstu labo praksi.

Izpētes darbs Challenges and Practices for Establishing Applicant’s Identity in the Migration Process tiks apkopota informācija par izaicinājumiem ar kuriem saskaras dalībvalstu iestādes, mēģinot noskaidrot un pārbaudīt trešo valstu pilsoņu identitāti dažādos migrācijas procesos (patvēruma procedūra, atgriešana, legālā migrācija).

Izpētes darbi tiks gatavoti sadarbībā ar Pārvaldes, Valsts robežsardzes un Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta ekspertiem.

Plānots, ka pirmais no diviem izpētes darbiem Challenges and Practices for Establishing Applicant’s Identity in the Migration Process būs pieejams interesentiem jūlija beigās.