EMN

Aicinām piedalīties Eiropas migrācijas tīkla pasākumā “Galamērķis: Eiropa”

Aicinām piedalīties Eiropas migrācijas tīkla pasākumā “Galamērķis: Eiropa”, kas notiks tiešsaistē angļu valodā š.g. 23. septembrī. Lūdzam pieteikties pasākuma apmeklēšanai šeit, kā arī plašāku informāciju par spēli Galamērķis: Eiropa var apskatīt šeit.

Pielikumā aicinām iepazīties ar pasākuma programmu.

Migrācija un integrācija ir ļoti svarīgi jautājumi mūsdienu Eiropā, un tie veidos tās nākotni. Ņemot vērā šo faktu, ir izveidots novatorisks mācību rīks “Galamērķis: Eiropa”, lai ne tikai iemācītu migrācijas un integrācijas nozīmību, bet arī uzlabotu komunikācijas un kritiskās domāšanas prasmes.

Kas ir “Galamērķis: Eiropa”?

Tā ir interaktīva un izglītojoša lomu spēle par migrāciju un integrāciju, kas rosina diskusijas un mācīšanos par  aktuālākām problēmām mūsdienu Eiropā. Vairāk nekā 90 minūšu laikā tiek piedzīvota migrācijas lēmumu pieņemšana, kas ir  sarežģīts process, kurā iesaistīti dažādi dalībnieki ar dažkārt pretrunīgām interesēm. Šis rīks ilustrē, kā politiski lēmumi ietekmē dažādām migrantu kategorijas un sabiedrību tos uzņemošajās valstīs. Šo spēli ir izstrādājuši vairāku Eiropas valstu migrācijas eksperti, kas darbojas Eiropas migrācijas tīklā.

“Galamērķis: Eiropa” nozīmība

Pedagogi var saskarties ar grūtībām, mācot par migrācijas lēmumu pieņemšanu un tās ietekmi uz migrantiem un vietējām sabiedrībām. Piedaloties šajā pasākumā, jūs varēsiet iepazīties ar spēles noteikumiem un tās nozīmīgumu. Šī spēle ir labs rīks kā palīdzēt skolēniem attīstīt tādas prasmes kā kritisko domāšanu, sadarbību, komunikāciju un vadību. Iespēja iepazīties ar lēmumu pieņemšanas sarežģītību dažādos līmeņos: Eiropas Savienības, valsts, vai pašvaldības līmenī. 

Iepazīties ar dažādu dalībnieku – ES un valstu politikas veidotāju, pilsoniskās sabiedrības, darba devēju, migrantu apvienību, dažādu ES sabiedrības slāņu – nostāju un interesēm. Apsvērt migrācijas un integrācijas politikas iespējamo ietekmi uz dažādām migrantu grupām: patvēruma meklētājiem un bēgļiem, nelegālajiem migrantiem, darba migrantiem.

Aicinām izglītības darbiniekus apmeklēt šo pasākumu tiešsaistē, lai iepazītos ar Eiropas migrācijas tīkla izveidoto mācību rīku un iespējams pielietotu to savās mācību stundās.

Spēles komplekts pieejams lejuplādēšanai latviešu valodā un citās valodās. Spēles komplektu veido 38 lapas. Printēšanas norādījumi atrodami uz lapām. Norādītajā mājas lapā latviešu valodā pieejami arī spēles noteikumi un migrācijas terminu glosārijs.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Eiropas migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunktu, rakstot uz adresi: emn@pmlp.gov.lv.

Skip to content