EMN

EMT pārskats “Ģimenes atkalapvienošanās starptautiskās aizsardzības saņēmējiem”

EMT pārskatā “Ģimenes atkalapvienošanās starptautiskās aizsardzības saņēmējiem” (Family Reunification for Beneficiaries of International Protection) tiek apskatīta prakse un tiesību akti starptautiskās aizsardzības saņēmējiem visās EMT dalībvalstīs un novērotājvalstīs.

Ģimenes atkalapvienošanās direktīvas 20. gadadienā šis politikas pārskats izgaismo atšķirīgās pieejas ģimenes atkalapvienošanai tiem, kam ir piešķirta starptautiska aizsardzība. Politikas pārskatā ir izcelts vispārējais ģimenes atkalapvienošanās process, nepieciešamie pierādījumi un ģimenes atkalapvienošanās ar bērniem vai bērniem, kas ir pilngadīgi. Tajā aplūkotas arī dažādas nepilngadīgo un apgādībā esošu pieaugušo prakses.

Latvijā ģimenes atkalapvienošanai ir noteiktas specifiskas prasības. Nepieciešamie dokumenti ir ģimenes saites apliecinošs dokuments, derīgs ceļošanas dokuments, sodāmības reģistra apliecība, dokuments, kas apliecina dzīvesvietu Latvijā, veselības apdrošināšanas dokumenti, kā arī pierādījumi par pietiekamiem finanšu līdzekļiem sevis un apgādājamo uzturēšanai Latvijā. Ja pieteikuma iesniedzējs nevar iesniegt dokumentus, kas apliecina ģimenes saites vai identitāti, viņam jāiesniedz visa būtiskā informācija par ģimenes locekļiem, tostarp vārdi, dzimšanas dati, adrese un dokumentācijas trūkuma iemesls.

Pieteikuma iesniedzējam ir arī jāsniedz rakstiska piekrišana kompetentajai iestādei apmainīties ar informāciju par ģimenes locekļiem ar starptautiskajām migrācijas organizācijām, lai pārbaudītu ģimenes saites un identitāti, ja trūkst dokumentu. Atbilstīgie ģimenes locekļi ir laulātais, nepilngadīgie bērni un daži pieaugušie ģimenes locekļi, kas ir atbildīgi par pabalsta saņēmēju, ja viņi pastāvēja izcelsmes valstī.

Ģimenes atkalapvienošanās – a) ģimenes attiecibu nodibināšana, saistībā ar trešās valsts pilsoņu, kas likumīgi uzturas ES dalībvalstī, ģimenes locekļu iecenošanu un uzturēšanos šajā ES dalībvalstī, lai saglabātu ģimeni, neatkarīgi no tā, vai ģimenes attiecibas rodas pirms vai pēc iedzīvotāja ieceļošanas šajā valstī;

vai

b) starp Savienības pilsoni un trešās valsts pilsoni, kas reģistrēts ārpus Eiropas Savienības un pēc tam ieceļo Eiropas Savienībā.

Skip to content