EMN

Izglītojoši materiāli par migrāciju

Sveicam skolotājus, pasniedzējus, skolēnus un studentus ar jauna mācību cēliena sākumu un piedāvājam iegūt zināšanas par migrāciju, izmantojot Eiropas migrācijas tīkla izstrādātus materiālus.

 “Galamērķis: Eiropa” ir iesaistošs diskusiju rīks, kas iepazīstina ar migrācijas un integrācijas lēmumu pieņemšanas procesiem un to ietekmi uz sabiedrību un indivīdu. Spēles dalībniekiem ir iespēja iejusties dažādās lēmumu pieņēmēju lomās Eiropas Savienības, nacionālā un pilsētu līmenī.

Visus spēles materiālus un noteikumus gan latviešu, gan citās valodās ir iespējams lejuplādēt  https://destinationeurope.uni.lu/latvian/

Papildu informācija par pagaidu aizsardzības statusu pieejama šeit

Piedāvājam iespēju aicināt EMT Latvijas kontaktpunkta darbiniekus doties uz Latvijas skolām, kur skolēniem, sākot no 8. klases, varam novadīt interesantu mācību nodarbību par migrāciju, izmantojot šo diskusiju rīku. Interesantiem lūgums sazināties ar mums, rakstot uz emn@pmlp.gov.lv

Eiropas migrācijas tīkla Patvēruma un migrācijas vārdnīca

Lietotnē ir pieejami aptuveni 500 termini ar tulkojumiem visās Eiropas Savienības valodās, šo terminu definīcijas un saistītie termini latviešu valodā. Lietotne ir ērti izmantojama tiem, kas ikdienā strādā, studē patvēruma un migrācijas jomā.

Vārdnīca ir pieejama lejupielādei mobilajos tālruņos – Apple App Store un Google Play Store lietotņu veikalos. Meklējiet pēc “EMN Glossary”.

Prezentācija ar biežāk izmantotajiem migrācijas terminiem pieejama šeit

Migrācijas termini vieglā valodā

Vairāki ar migrāciju un patvērumu saistīti termini, izskaidroti vieglā valodā ar saitēm uz informāciju EMT Patvēruma un migrācijas vārdnīcā. Materiāls pieejams šeit

EMT Latvijas faktu lapa 2022

EMT Valsts faktu lapa anglu valodā sniedz īsu pārskatu par galvenajiem notikumiem patvēruma un migrācijas jomā Latvijā 2022. gadā. Tiek sniegts arī statistikas pārskats, pamatojoties uz Eurostat sniegtajiem datiem. Ar faktu lapu iespējams iepazīties šeit.

Aicinām iepazīties arī ar citām EMT publikācijām mūsu mājas lapā.

Skip to content